Деякі критики називають Джеффрі Пфеффера одним з найбільш цинічних експертів по темі влади. При цьому максимально відвертим і корисним.
Він критикує безліч загальноприйнятих уявлень про те, яким повинен бути лідер. За Пфеффером, нескромність - шлях до успіху, покладатися на великодушність начальства не можна ні в якому разі, а мета може виправдовувати засоби.
А яким повинен бути лідер компанії? Зовсім не таким, яким малюють ідеального керівника більшість книг з менеджменту. Зазвичай в них пишуть: лідер повинен бути чесним з співробітниками і партнерами, щиро висловлювати свої почуття, думати не про себе, а про те, що потрібно підлеглим. Ці поради від людей з якогось паралельного світу. У тому світі, в якому ми живемо, лідер ні в якому разі не повинен щиро висловлювати свої почуття просто тому, що він раз у раз відчуває страх, невпевненість, нерозуміння ситуації, роздратування. Якщо він почне все це транслювати підлеглим, як вони стануть працювати? Ні, лідер саме повинен грати якусь роль: випромінювати енергію, вселяти в підлеглих упевненість, що він добре знає, куди рухається компанія. Згадайте Стіва Джобса: він постійно транслював підлеглим і споживачам не ту картину, яка в дійсності була в Apple на той момент, а ту, яку він хотів бачити в компанії.
Будь-яка організація, особливо стартап, раз у раз стикається з погрозами. Якщо ти чесно розповідаєш всім, як йдуть справи, співробітники покинуть тебе, інвестори не дадуть нових грошей, а споживачі не куплять твій продукт. Багато критичних для життя компанії процесів залежать від того, наскільки тобі вірять оточуючі. Якщо люди впевнені, що тебе чекає успіх, твоя компанія і справді всього доб'ється. Уміння зображати впевненого в блискучому майбутньому компанії всезнайку - найважливіша якість лідера...
*** Незвичайні погляди Джеффрі Пфеффера на лідерство і лідерів, інструменти для кращої роботи з командою від Сема Кейнера, нейролінгвістика від дитячого хірурга, бізнес-правила від засновника ІКЕА та поради по спілкуванню з клієнтами від .... мами - читайте найкращі інсайти в жовтневому дайджесті.
#TUBBR - Огляд світових бестселерів, перекладених українською!
Влада: чому одні її мають, а інші - ні.
Кар'єрні ігри. Як узяти владу у свої руки Джеффрі Пфеффер
В оригіналі назва звучить влучніше - Power: Why Some People Have It and Others Don't. Це гранично чесна книга, на самій межі з аморальністю. Пфеффер цинічний і уїдливий. Завжди приємно, коли автор книги не тримає читача за наївного дурника, тим більше якщо книга присвячена захопленню та утриманню влади.
На самому початку професор Джеффрі Пфеффер зі Стенфордського університету - один з впливових мислителів сучасності, заявляє, що велика частина історій про лідерство і успіх вас обманює. Успішні керівники не люблять розповідати про шляхи досягнення успіху, які не прикрашають їх світлий образ. Тому в якості рольових моделей часто пропонуються ідеалізовані, рекламні образи. Ніхто не напише в мемуарах, що піднявся наверх, підставляючи і обманюючи. З цією тезою важко не погодитися.
Автор книги докладно розбирає якості, які необхідно розвивати, щоб домогтися влади. Не всі ці якості симпатичні, але прекраснодушні ідеалісти рідко стають керівниками. Також багато місця приділено ціні влади - тому, чого неминуче втрачаєш, отримуючи право управляти людьми і компаніями. Саме з десятої глави, яка називається «Ціна влади», я і рекомендую починати читання. Перед тим як починати боротися за владу, треба зрозуміти, якими будуть наслідки і чим доведеться пожертвувати заради її досягнення.
"Головне в управлінні - це любов. Якщо ви не завоюєте симпатії людей, ви не зможете нічого їм продати."Історія IKEA. Бренд, що закохав у себе світ Інгвар Кампрад, Бертіл Торекул
Читайте, навіть якщо ви не цікавитеся, як побудувати бізнес імперію чи не плануєте стати мільярдером. Подібно біографіям людей, які досягли успіху, книга показує філософію і підхід таких людей. Заради філософії Кампрада і ІКЕА слід прочитати книгу.
Бізнес-правила Інгвара Кампрада:
"У свій час у мене був радник, основним завданням якого було обмежувати мою експансію всередині компанії. Як тільки я імпульсивно вирішував втручатися в справи, які делегував іншим, він бив мене по руках. Це було дуже складне завдання, у великій корпорації мільйон завдань, за які хочеться взятися самому. В якийсь момент я навчився сам стримувати себе."
"Мене дивують історії про керівників, які сидять в кабінеті 24 години на добу і працюють до знемоги. За своє довге життя я зрозумів одну дуже важливу річ: невиспаний співробітник гірше ледачого співробітника. І не важливо, хто він - вантажник, що бере понаднормові, або бос-трудоголік."Нові видання старих бестселерівБіблія фасилітатора: інструменти для кращої роботи з командою
Руководство фасилитатора: Как привести группу к принятию совместного решения
Сэм Кейнер
«Про такі книги як «Посібник фасилітатора» Сема Кейнера не можна сказати, я її прочитав. Вона як «Книга про смачну і корисну їжу» повинна завжди бути під рукою. У мене вона буде стояти на спеціальній полиці, на якій зберігаються мої помічники в роботі з командою.
Книга присвячена методам оптимального прийняття рішень групою. Я б покривив душею, якби написав, що відкрив в ній багато нового для себе (якщо, звичайно, ви вже професіонал). Це посібник, в якому зібранобезліч корисних технік, нагадувань і просто дрібниць, про які я наприклад часто забуваю. З «Посібником фасилітатора» треба саме працювати. Буду її опрацьовувати як школяр прописи)». © Армен Петросян
І ще ... Якщо ви не знаєте хто такий фасилітатор ... Це така людина, яка може взяти групу розумних людей, зібрати їх разом і зробити так, щоб замість "отари", вони за своїми характеристиками і поведінкою стали схожі саме на групу розумних людей, що прагнуть допомогти один одному знайти рішення загальної проблеми. А це вкрай непросте завдання ... Безумовно книга буде корисна тренерам, консультантам, скрам-майстрам і всяким Agile-практикам як куховарська книга рецептів для ретроспектив та сторімаппінгів. Вплив кольору, асоціацій та інстинктів на сприйняття дизайну
Дизайн привычных вещей
Дональд Норман
Про книгу «Дизайн звичних речей» чули майже всі; принаймі, в списках рекомендованих до прочитання початківцям дизайнерам книг вона найчастіше йде однією з перших.
Деякі люди звикли думати про дизайн як про творчу роботу, але почуття прекрасного і натхнення буває явно недостатньо. Для ефективної і продуктивної роботи дизайнери повинні володіти певними знаннями і навичками з окремих дисциплін. Психологія - один з базових предметів, який допомагає дизайнерам зрозуміти користувачів.
Автор розповідає про речі, якими ми користуємося в повсякденному житті, і про те, чому вони були створені саме такими. Норман по поличках розкладає десятки предметів, цікаво і аргументовано розмірковуючи про помилки, скоєні при їх проектуванні. Гарне - це далеко не завжди зручне. Часом чайник може бути небезпечним, а вхідні двері здатні вивести зі стану душевної рівноваги.
Як почути від клієнтів реальний інсайт, а не солодкі лестощі.
Спроси маму. Как общаться с клиентами и подтвердить правоту своей бизнес-идеи, если все кругом врут Роб Фитцпатрик
Чесно кажучи, багато від книги не чекали. Ну, справді, що можна сказати нове про CustDev, проблемні інтерв'ю та інші lean штуковини? Розмовляємо з клієнтами, робимо те, що вони хочуть, ніби все зрозуміло. Однак, книга приємно здивувала. Тема "перекопана" настільки глибоко, що після прочитання і деякої практики можна самому читати тренінги. Отже, деякі досить суттєві інсайти: 1) Важливо зрозуміти, як працює ринок без вас в реальності, а не намагатися нав'язати ринку своє бачення реальності. 2) Важливо прояснити всі види невизначеності в продукті - кількість клієнтів, їх конверсію, звідки вони дізнаються про товар, як часто вони його використовують. З кожного питання потрібно генерувати і перевіряти варіанти рішень - продуктові гіпотези. 3) Дізнатися клієнтські сегменти важливо, щоб менше витрачати гроші на рекламу, тобто заточити рекламу на певну групу людей. 4) Більше слухати, менше говорити з клієнтом. Питати про минуле, а не про майбутнє. Говорити про їх життя, а не про свою ідею. 5) Треба любити погані новини (продукт, реалізована функція не потрібна), тому що пошук правди, важливіше компліментів і це заощадить сили в майбутньому, якщо не будете робити непотрібне. 6) Типова помилка в бесіді з клієнтом - не бачачи зацікавленості в продукті, починати тиснути і пояснювати, яка класна у вас ідея (вмикати продавця). 7) ....... Перед вами короткий, але корисний практичний посібник з ефективного спілкування підприємця з клієнтами. Він допоможе вам заощадити час, гроші і нерви!
Натхнення для батьків та дітейРанній розвиток з точки зору нейролінгвістики
Тридцать миллионов слов. Развиваем мозг малыша, просто беседуя с ним
Дана Саскинд, Бет Саскинд, Лесли Левинтер-Саскинд
Здається очевидним, що ми повинні говорити з дітьми, але ця книга допомагає батькам усвідомити силу слова і показує, як використовувати правильні слова - цілеспрямовано, день за днем розвиваючи дитину. Розмови з дітьми - така ж базова необхідність, як годування. Науковий підхід йде в доказ того, чому ця програма працює, а реальні практичні приклади, як можна розмовляти навіть з самими маленькими дітьми і закладати високий потенціал, неймовірно надихають.
Ми часто думаємо про освіту в плані навчання читання, письма та математики, але автор тут добирається до суті питання, розповідаючи про те, що сильні мовні навички - це дійсно секретний ключ до успіху в навчанні і в житті в цілому. Все починається саме з цього. Задовго до школи і дитячого садка. У книзі дані дуже слушні поради, які допоможуть вам зрозуміти, що і як робити.
Також в книзі пояснюється, як якість батьківської мови впливає на математичні здібності. Автор дає поради, як потрібно правильно хвалити дитину. Наприклад, не за результат, а за завзятість - навіть при відсутності позитивного результату. Так само як «налаштуватися» на малюка і завжди знаходити для нього слова підтримки.
Автор - дитячий хірург, який вживляє імплантати дітям, які народжились глухими. Робота автора в якості дитячого хірурга з такими дітьми допомогла їй на власні очі побачити дивовижну силу, яку несуть в собі слова. Її маленькі пацієнти з розвитку відставали від звичайних дітей, навіть після того, як вони знайшли здатність чути.
Справа в нейропластичності мозку - гнучкості до змін у відповідь на різні умови середовища, вона забезпечує легкість, з якою ми вчимося. Соціальні вчені виявили у глухих від народження малюків пробіл приблизно в 30 мільйонів слів. На основі даних досліджень була створена науково-обгрунтована програма, яка називається "ініціатива тридцяти мільйонів слів"..
Використовуйте найкращі інструменти для розвитку свого бізнесу!
Успіхів, Леся Петренко головний натхненник книгарні Leole Book та видавництва Leole Publisher
|
|
|