Фундаментальна праця Адама Сміта, історія боротьби за нафту від Пулітцерівського лауреата, сповідь директора модного дому Chanel, Ефект ореолу в бізнесі та як написати кіно за 21 день, - читайте найкращі інсайти в другому жовтневому дайджесті.
#TUBBR - Огляд світових бестселерів, перекладених українською!
Багатство народів. Дослідження про природу та причини добробуту націй
Адам Сміт
#TUBBR - Огляд світових бестселерів, перекладених українською!
Багатство народів. Дослідження про природу та причини добробуту націй
Адам Сміт
Про економіку. Про податки. Про державу. Про марнотратство. Про колонії. Про вигоду. Про торгівлю. Про причинно-наслідкові зв'язки. Про свободу. Про бізнес.
І ще про мільйон речей.
Монументальне чтиво для будь-якого громадянина будь-якої держави, яка бажає систематизувати та впорядкувати свої знання про діяльність держави і економіки в глибинному її сенсі.
Книга, яку, судячи з усього, не читають наші правителі. Книга, яку потрібно, щоб вони прочитали. І щоб ви прочитали. Змушує замислюватися, висвітлює темні і незрозумілі моменти звичайного життя. Пояснює податки, пояснює торгівлю і вигоду - начебто все просто, але цього, я впевнений, багато хто не знає. Або знають не до кінця.
Книга, яку можна перечитувати з користю для себе. Написана трошки заплутаним стилем, але вже після першої сотні сторінок читання сильно спрощується і ви починаєте оперувати багатьма складними реченнями гранично легко, адже ви розуміє, про що йде мова. Розумієте, а не робите вигляд, як це часто буває на уроках з точних наук;)
Адам Сміт першим сформулював концепцію вільного ринку як системи, що не потребує управління чи жорсткого регулювання. На його думку, на вільному ринку кожен керується власними інтересами, але врешті система досягає рівноваги, від якої виграють усі.
Сміт увів метафоричне поняття «невидимої руки ринку» — непідконтрольної сили, яка забезпечує гармонію в ринкових відносинах, а також першим порушив питання про розподіл праці та її продуктивність.
Що таке цикл успіху та як перемагати знов й знов
Леррі Вайдел
Леррі Вайдел – письменник та тренер переможців. Він пройшов шлях від часів, коли доводилося використовувати купони на їжу, аби прогодувати сім’ю, до посади директора з продажів провідної компанії з надання фінпослуг Primerica. Навчався мистецтва перемог у бейсбольної легенди Yankees та засновника Primerica, мільярдера та філантропа Арта Вільямса. У своїй книзі він говорить про кроки та техніки, які визначають успіх серійних переможців та допоможуть стати одним з них.
Серійні переможці – це люди, які крокують від перемоги до перемоги і завжди знаходять енергію і час для нових звершень. Більшість з них не мали визначних переваг на початку шляху, однак є одна особливість, що вирізняє їх з-поміж інших, – дії.
На думку Вайдела, саме поєднання переможних дій та послідовного прогресу приводять до омріяних висот. Автор називає цю сукупність «циклом успіху» і вважає, що саме до цих дій вдаються справжні переможці, аби здобути бажане.
До успіху в житті та роботі ведуть п’ять кроків: ухвалення рішення, перевиконання, коригування, доведення справи до кінця та постійне вдосконалення. Що саме це означає, він пояснює на конкретних порадах і прикладах з власного досвіду та життя інших бізнесменів, спортсменів і мільйонерів.
Про реалії сучасного рабства, завуальованого під оманливі і красиві назви "корпоративної культури" та "корпоративної етики"
Крах. Моя невдача в стартап-бульбашці
Ден Лайонс
Ден - досвідчений журналіст, йому за 50, він працював в таких виданнях, як The New York Times, CQ, Wired, Newsweek, Vanity Fair. Основна тема його статей - технології. Він прославився як автор сатиричного блогу «Таємний щоденник Стіва Джобса». Також він один з авторів сценарію популярного комедійного серіалу «Кремнієва долина».
У своїй книзі Ден викриває корпоративну культуру, управління і способи ведення бізнесу компанії HubSpot - великого стартапу, що створює маркетингові рішення для малого бізнесу. Але книга зачіпає не тільки роботу цієї компанії. Ден Лайонс дає критичний огляд стану справ в технологічній галузі США і в Кремнієвій долині.
Після неприємного звільнення з видання Newsweek і тимчасової роботи над блогом про технології, Ден влаштувався працювати в стартап HubSpot, в якому пропрацював близько двох років. HubSpot - не гаражний стартап, а велика компанія з 500 співробітниками, в яку вірять інвестори і яка вважається одним з кращих роботодавців США.
Спочатку Ден був налаштований дуже оптимістично щодо свого нового роботодавця, але власні спостереження і вивчення культури компанії зсередини привели його до розуміння, що він працює в місці, де не терплять інакомислення, де наймають молодих співробітників, щоб «запудрити» їм мізки ідеями про зміну світу на краще і велику місію, примушуючи їх викладатися за невеликі гроші і забувати про особисте життя.
Ден Лайонс пропрацював в HubSpot близько двох років і прийшов до висновку, що компанія заражена хворобою багатьох стартапів і схожа на бульбашку. Але бульбашку не тільки економічну. Бульбашка - в головах людей, що працюють в компанії. Вони схожі на «істинно віруючих» фанатиків, які фільтрують інформацію, втрачаючи зв'язок з реальністю. Вони сповнені відчуття власної значущості і не здатні зрозуміти, наскільки смішно виглядають в реальності.
На думку автора, публіка схильна до ілюзій про сучасних підприємців-героїв, що змінюють світ на краще, але, в основній своїй масі - це не месії, а маркетингові шарлатани, які створюють красиву історію, упаковують її і продають довірливим людям. Здіймаючи галас і роблячи свої компанії публічними, вони кладуть до кишень мільйони і мільярди ще до того, як їх бізнес стане прибутковим.
А це такі скромні і прості новинки видавництв ділової літератури МИФ і Альпина ;)
Диалог. Искусство слова для писателей, сценаристов и драматургов
Роберт Макки
з відгуків 💬
Я поважаю майстрів, які вчать ремеслу, а не життю. Та хоч борщ варити ... або писати історії. І через цей безпосередній досвід дають можливість істинного розвитку. Роберт Маккі для мене такий майстер, вчитель.
Маккі - основа основ, остаточно я це усвідомила тільки зараз. Він не дає готових рецептів, а допомагає осягнути форму історії, вивчити мову сторітелінга, щоб можна було чітко донести будь-яку, навіть найглибшу, ідею.
І це не тільки про майстерність, це передача мудрості в певному форматі. Капсула, в якій закладені важливі послання сучасним авторам. Найголовніша з яких (і Маккі не раз на цьому наголосив), що на тих, хто пише, лежить відповідальність за тих, хто їх читає.
Друзі, пам'ятайте про це, коли в черговий раз візьметеся за перо, навіть якщо цим пером ви тикаєте в телефончик для інстаграмчика)) ©
Как написать кино за 21 день. Метод внутреннего фильма
Вики Кинг
з відгуків 💬
Ми знаємо, що за творчість і креатив відповідає наша внутрішня дитина. А що потрібно дитині? Гра, увага і турбота. Все це пропонує нам Вікі Кінг в книзі «Как написать кино за 21 день».
Вона знає правила гри, вміє поводитися з внутрішніми дітьми, блискуче працює з образами. Мері Поппінс світової сценарної майстерні, яка ховається за жовтими дверима з сердечком. ⠀
У світі, де панують сценарні гуру чоловіки, так важливо присутність жінки. Можливо тому книга видається вже 25 років. Хто з чоловіків здогадається порівняти сценарій з мокрою скатертиною, яку потрібно повісити на мотузку і закріпити дев'ятьма прищіпками в потрібних місцях, щоб не провисала?
Геніальний образ структури сценарію і основних поворотних точок! Точні інструкції до кожної прищіпки додаються. І ці прищіпки, скажу я, вам золоті.
Я зараз якраз працюю над сценарієм. І знаєте, що сталося? Моя внутрішня дитина кинулась в затію, яку пропонує Вікі і утримати її було неможливо та й не потрібно.
Прочитала книгу за три дні, граю з усім підряд вже тиждень і довго буду ще грати.
Я зовсім не марафонець, я стільки кави не вип'ю, щоб сценарій за 21 день написати, і взагалі, я олдскул-герл. Але структуру роботи, яку пропонує Кінг, можна використовувати ширше.
«Пишіть серцем переписуйте головою» - основний принцип її підходу. Вона пропонує інструменти, які допомагають включати інтуїцію і логіку на певних етапах роботи над сценарієм. Ніхто з відомих мені майстрів цього не робить, хіба що побіжно згадують.
У цьому головна цінність книги.
І ще в тому, що є відчуття душевної розмови з близькою людиною за чашкою какао. ⠀
Книги з письменницької майстерності, в яких мені захотілося підкреслити щось корисне кольоровими олівцями, залишаються зі мною назавжди.
Рекомендую не тільки тим, хто пише, але і тим, хто пізнає життя. ©
Без ярлыков. Женский взгляд на лидерство и успех
Морин Шике
Не важливо, який шлях ви виберете: бути дружиною і мамою, або зробити запаморочливу кар'єру, або поєднати все це, - завжди цікаво читати історії успіху. Морін Шике була літературознавцем, а стала главою модного будинку Chanel.
Про свій шлях Шике розповідає чесно і без прикрас, мотивуючи жінок жити повним життям в сучасному світі, в якому є достатньо конкуренції і чоловічого снобізму. Якщо любите автобіографії і біографії успішних людей, не пропустіть.
У нашому житті все грунтується на довірі. Без неї відносини між людьми легко руйнуються. Автор новинки «Будуємо довіру по методикам спецслужб» Робін Дрік - спеціальний агент ФБР і великий знавець тонкощів людської поведінки.
Він закликає всіх лідерів слідувати п'яти принципам коду довіри - не бути зарозумілим, не судити нікого, визнавати значимість інших, мати здоровий глузд і проявляти великодушність - щоб краще розуміти оточуючих і впливати на них.
В будь-якій справі на основі довіри ви познайомитеся з самими чудовими людьми і разом зможете створити те, що залишиться навічно. Але ви зустрінете і маніпуляторів, які використовують слова і дії, що імітують довіру, з їх допомогою підпорядковують собі людей і тим самим самостверджуються, створюють собі ім'я.
Можете вести себе так само, якщо хочете. Це ваше життя. Вибір за вами. Але якщо ви зробите помилку і використовуєте прийоми завоювання довіри в егоїстичних і маніпулятивних цілях, це рано чи пізно бумерангом повернеться до вас. Люди відчують ваше лицемірство, відвернуться від вас, підуть в іншу справу і будуть вирішувати свої проблеми з іншими людьми.
Щоб побудувати «правильну» довіру, автор пропонує скористатися його системою чотирьох кроків:
1. Узгодьте свої цілі!
2. Враховуйте контекст!
3. Розробіть план контакту!
4. Налагоджуйте відносини!
Він закликає всіх лідерів слідувати п'яти принципам коду довіри - не бути зарозумілим, не судити нікого, визнавати значимість інших, мати здоровий глузд і проявляти великодушність - щоб краще розуміти оточуючих і впливати на них.
В будь-якій справі на основі довіри ви познайомитеся з самими чудовими людьми і разом зможете створити те, що залишиться навічно. Але ви зустрінете і маніпуляторів, які використовують слова і дії, що імітують довіру, з їх допомогою підпорядковують собі людей і тим самим самостверджуються, створюють собі ім'я.
Можете вести себе так само, якщо хочете. Це ваше життя. Вибір за вами. Але якщо ви зробите помилку і використовуєте прийоми завоювання довіри в егоїстичних і маніпулятивних цілях, це рано чи пізно бумерангом повернеться до вас. Люди відчують ваше лицемірство, відвернуться від вас, підуть в іншу справу і будуть вирішувати свої проблеми з іншими людьми.
Щоб побудувати «правильну» довіру, автор пропонує скористатися його системою чотирьох кроків:
1. Узгодьте свої цілі!
2. Враховуйте контекст!
3. Розробіть план контакту!
4. Налагоджуйте відносини!
Добыча. Всемирная история борьбы за нефть, деньги и власть
Дэниел Ергин
«Ця книга фантастична. Я настійно рекомендую прочитати її всім, хто зацікавлений в енергетиці. Деніел Єргін дає вам прекрасне розуміння всієї динаміки, яка формує наше енергетичне майбутнє, і інновацій, які повинні вселити в нас трохи оптимізму». Білл Гетс
Масштабна праця американського економіста з історії нафтової промисловості від перших геологічних розвідок середини 19 століття до вторгнення Іраку в Кувейт в 1990 році. "Новий світ", "кам'яне масло", "чорне золото" - це про нафту.
Джерело енергії, що стало "драйвером зростання" для багатьох економік світу і окремих особистостей, а також предметом політичних ігор і причиною військових конфліктів.
Про такий складний бізнес і так захопливо написано. Відірватися просто неможливо. В силу дохідливого викладу цифри, факти, імена і події якось щільно лягають в пам'ять, без особливих зусиль запам'ятовується багато.
Добре, що таких книг небагато, а то вибух мозку можна отримати))
Масштабна праця американського економіста з історії нафтової промисловості від перших геологічних розвідок середини 19 століття до вторгнення Іраку в Кувейт в 1990 році. "Новий світ", "кам'яне масло", "чорне золото" - це про нафту.
Джерело енергії, що стало "драйвером зростання" для багатьох економік світу і окремих особистостей, а також предметом політичних ігор і причиною військових конфліктів.
Про такий складний бізнес і так захопливо написано. Відірватися просто неможливо. В силу дохідливого викладу цифри, факти, імена і події якось щільно лягають в пам'ять, без особливих зусиль запам'ятовується багато.
Добре, що таких книг небагато, а то вибух мозку можна отримати))
Эффект ореола…и другие восемь иллюзий, вводящие менеджеров в заблуждение
Фил Розенцвейг
Керівник не застрахований від помилок, у тому числі й логічних. Одна з них — це ефект ореолу, або ж пастка емоційного сприйняття. У чому небезпека та як не піддатися цьому ефектові завдяки критичному мисленню розповідає професор бізнес-школи IMD Філ Розенцвейг.
Якщо людина вважає вас привабливим, то вона автоматично наділяє вас хорошими якостями: доброта, розум, здібності, і т. д. Причому це перше враження назавжди вплине на думку про вас.
Є різні дослідження, що доводять існування «Гало-ефекту».
Гало-ефект (ефект ореолу; halo effect) - когнітивне спотворення, результат впливу загального враження про що-небудь (явище, людину, речі) на сприйняття його приватних особливостей. Прикладом може служити враження, що у людей з привабливою зовнішністю великі розумові здібності.
Едвард Торндайк першим привів експериментальні докази гало-ефекту.
В управлінні персоналом гало-ефект є джерелом помилок в оцінці особистості, коли спостерігач користується лише першим враженням або такою рисою, що запам'ятовується, в оцінці індивідуальності.
В своїй однойменній книзі Філ Розенцвейг описує Ефект ореолу також в сфері бізнес-аналізу.
Якщо людина вважає вас привабливим, то вона автоматично наділяє вас хорошими якостями: доброта, розум, здібності, і т. д. Причому це перше враження назавжди вплине на думку про вас.
Є різні дослідження, що доводять існування «Гало-ефекту».
Гало-ефект (ефект ореолу; halo effect) - когнітивне спотворення, результат впливу загального враження про що-небудь (явище, людину, речі) на сприйняття його приватних особливостей. Прикладом може служити враження, що у людей з привабливою зовнішністю великі розумові здібності.
Едвард Торндайк першим привів експериментальні докази гало-ефекту.
В управлінні персоналом гало-ефект є джерелом помилок в оцінці особистості, коли спостерігач користується лише першим враженням або такою рисою, що запам'ятовується, в оцінці індивідуальності.
В своїй однойменній книзі Філ Розенцвейг описує Ефект ореолу також в сфері бізнес-аналізу.
Використовуйте найкращі інструменти для розвитку свого бізнесу!
Використовуйте найкращі інструменти для розвитку свого бізнесу!
Немає коментарів:
Дописати коментар