середу, 30 липня 2014 р.

Чому в Японії не святкують 8 березня

Секрети японського виховання, довголіття і менеджменту.
 
Подорож продовжується і тепер ми в Японії  - країні сакури і чайних церемоній, тисячі островів і саке. Країні, де самобутня культура самураїв і гейш гармонійно поєднується з високими технологіями та світовими досягненнями науки.
 
У кожного з нас в будинку обов'язково знайдеться яка-небудь річ, прилад, апарат виробництва японської фірми SONY. А чи відомо вам, що засновник цієї фірми Масару Ібукі написав популярну у всьому світі книгу "Після трьох вже пізно", про те, як виховувати маленьких дітей?
Первісток Ібукі страждав аутизмом, і батько довго займався коригувальним вихованням, часто консультуючись у знаменитого японського скрипаля Сініті Судзукі, який створив відомий "метод Судзукі" навчання дітей грі на скрипці.
 
После трех уже поздно
Масару Ибука
"Приблизно в 2-3 роки у дитини розвивається почуття власної гідності, його "Я", і тоді вона готова її відстоювати. Вона більше не слухається батьків, і чим більше її лають і карають, тим більше неслухняною вона стає, і тим сильніше дратуються батьки. Щоб уникнути розвитку цього порочного кола, виховувати і привчати дитину до дисципліни потрібно поки їй немає ще року, до того як у неї проявиться її "Я"...
детальніше

У трамваї. Сидить мама з дитиною років чотирьох. Дитина бовтає ногами, забруднюючи стоячих пасажирів. Тиснява. Мама з непроникним обличчям. Пасажири намагаються відсунутися. Мамі роблять зауваження. Вона: "Я виховую дитину по японській системі. Метод вседозволеності, що хоче те і робить". Зупинка. Встає хлопець. Витягує жуйку з рота, клеїть цієї дамочці на лоба і каже: "Мене мама теж по такій системі виховувала". Виходить
 
У 1954 році вчитель математики Тору Кумон побачив у щоденнику свого сина, другокласника Такеші двійку з арифметики. Щоб допомогти, він вирішив щовечора давати невеликі завдання - на один зошита.
Поступово Кумон ускладнював завдання - після того як переконувався, що Такеші засвоїв матеріал. Займаючись по 20 хвилин в день, його син так сильно випередив своїх однолітків, що до шостого класу вже вивчав диференціальні рівняння.

Батьки однокласників Такеші, помітивши його успіхи, попросили Кумона займатися і з їхніми дітьми. Метод Кумона став популярним в Японії, і в 70-х роках навчальні центри стали відкриватися по всьому світу.
У 1995 році головою учбового центру став син Тору Кумона - Такеші, з чиєї двійки з арифметики почалася ця історія.
 
Лінії і лабіринти. Робочі зошити Kumon
Готують руку до письма, розвивають дрібну моторику і тренують логічне мислення.

детальніше     детальніше
                
Працюємо з ножицями. Робочі зошити Kumon
Розвивають просторове і творчу уяву, вчать працювати з ножицями і клеєм.
 
детальніше     детальніше
                 детальніше

Вчимося рахувати. Робочі зошити Kumon
Знайомлять з числами, розвивають навик письма та навчають порядковому і кількісному рахунку від 1 до 150.

детальніше     детальніше
                

5 травня японці святкують День хлопчиків. Батьки в національних одежах і їх маленькі самураї запускають у повітря зображення тисячі різнокольорових коропів. Короп в японській культурі - риба символічна, вона може довго плисти проти течії, тим самим відображаючи готовність чоловіків стійко долати життєві труднощі. Вважається, що дракони - це коропи, які дісталися до вершини гори.

8 березня, тобто "день солідарності трудящих жінок", японці ігнорують, у них є своє чудове свято - 3 березня "Момо-але секу" свято цвітіння персиків. Японці часто порівнюють дівчаток з персиками. Дівчатка в цей День персиків в ошатних кімоно, як справжні дами, ходять один до одного в гості, дарують та отримують подарунки, пригощаються спеціальними солодощами: "хіна араре" - особливі пишні десерти, виготовлені з рису і покриті солодкою патокою; п'ють "сиродзаке" - біле, солодке, слабоалкогольне саке.

В цей день сім'ї, в яких є дівчатка, виставляють на загальний огляд особливих ляльок, званих "хіна нінге". 3 березня дівчатка повинні весь день особливо ретельно дотримуватися правил хорошого тону. Так День дівчаток служить цілям формування потрібних рис національного характеру і дозволяє їх батькам продемонструвати перед гостями, що їх дочки правильно, по-японськи виховані та володіють правилами етикету "Країни сонячного кореня".
 
Багато японців доживають до похилого віку, а більш ніж 20 000 з них живуть довше 100 років. Жителі Окінави старіють повільніше інших! Ця особливість відрізняє їх від всіх інших людей. Крім того, окінавці можуть похвалитися виключно ясним розумом, навіть коли їм перевалює за 90.
Дивно, але навіть найпоширеніші в усьому світі хвороби серця, депресії і деякі види раку практично не зустрічаються на цьому острові.
Пояснити таку винятковість непросто, вона досі досліджується. Одним з найважливіших факторів є система харчування.

Виявляється, жителі Окінави споживають більше сиру тофу та інших соєвих продуктів, ніж хто-небудь інший. Крім того, в їх раціоні присутня величезна кількість різнокольорових овочів і фруктів, багатих антиоксидантами. Яйця і молочні продукти практично виключені з раціону, як і м'ясо, Хоча іноді робиться виняток для свинини, але це буває нечасто.

Але ще більш важливим вважається не що, а ЯК вони їдять. Протягом усього життя окінавці практично не набирають вагу. Підраховано, що в день типовий окинавец споживає близько 1200 кілокалорій, що, принаймні, на 20% менше, ніж у жителів Заходу.

Ну і, звичайно, - рух, рух, рух! Жителі Окінави звикли протягом усього життя підтримувати фізичну активність, займатися різними єдиноборствами, але не допускати зайвих перевантажень.

Почему японцы не стареют. Секреты Страны восходящего Солнца
Брэдли Дж. Уилкокс, Д. Крэйг Уилкокс, Макото Судзуки
Їсти фаст фуд, думати коряво і сподіватися на те, що будеш завжди залишатися молодим і здоровим нерозумно...
Результати 25-річного дослідження способу життя та стану здоров'я найбільших довгожителів на Землі - жителів Окінави -  доказують, що все можливо. Принципи життя на Окінаві доступні будь-якій людині. Запропонована ними програма дає можливість знайти власний шлях до довголіття і збереження здоров'я. Безліч рекомендацій щодо підтримки оптимальної ваги, застосування лікарських рослин, наводяться рецепти здорових і смачних страв.
детальніше

Японки не стареют и не толстеют
Наоми Морияма, Уильям Дойл

Мова в ній не про схудненні, як такому, а про традиції правильного харчування в Японії. Маса кулінарних рецептів, шикарні пояснення рідкісних продуктів, захоплюючий стиль самої книги.

детальніше

Японская кухня. Изысканная простота
Сидзуо Цудзи
Книзі Сідзуо Цудзі, знаменитого японського шеф-повара, президента найбільшої кулінарної школи Японії Ecole Technique Hoteliere Tsuji, вже чверть століття. Готувати може і людина непідготовлена, що знає про японську кухню за якиториям і танукі, так і професіонал.
Це однозначно найкраща книга про японську кухню.
детальніше
 
Нобу Мацухиса - найвідоміший у світі, ультрамодний майстер приготування суші, ресторани якого знаходяться в престижних районах світових столиць і дорогих курортах: в Нью-Йорку, Малібу, Лос-Анджелесі, Аспені, Лас-Вегасі, Майямі, Мілані, Токіо, Дубаї, Лондоні, а також у Києві та Москві.
Нобу Мацухиса - ресторатор, про якого більше за інших говорять в останні роки. Він найвідоміший у світі майстер приготування суші. Це людина, яка спокусила легіон знаменитостей, серед його постійних гостей Роберт Де Ніро, Том Круз, Гвінет Пелтроу, Джорджіо Армані, Леонардо Ді Капріо, Мадонна... список можна продовжити - стильним і оригінальним поєднанням вишуканих інгредієнтів японської кухні з креативним використанням західних, особливо південно-американських, продуктів і методик.
      Нобу. Книга рецептов          Нобу Now








детальніше   детальніше

Одним із символів Японії є Самурай. У Середньовіччі був сформований кодекс честі самураїів - Бусідо. Кодекс Бусідо, маючи витоки з морального кодексу самураїв, ввібрав у себе його ідеали самодисципліни, поважної етичної поведінки, слухняності та відданості господарю, ощадливості, майстерності бойового мистецтва, честі, виконання обов'язку аж до самопожертви.
Кодекс Бусідо заснований на семи основних поняттях, яких самурай повинен неухильно слідувати. Якщо самурай не виконував правила поведінки, його з ганьбою вигнали з лав самураїв, які він виконував сеппуку (харакірі).
Основним практичним і духовним посібником воїна є «Хагакуре» - це трактат про бусідо - кодекс честі самурая. Як і інші подібні твори, написаний під впливом трактату Сунь-Цзи «Мистецтво війни» і витримані в канонах дзен-буддизму, синтоїзму, учень Конфуція та Мен-Цзи.

Кодекс самурая. Хагакурэ. Книга Пяти Колец
Миямото Мусаси, Ямамото Цунэтомо
Філософія самурайства формувалася під впливом раціональних чинників - історичних, географічних, соціальних, так і під впливом духовних основ японського суспільства - буддизму, синтоїзму, вчення дзен. Все це знайшло відображення в працях великих воїнів, що складають Кодекс самурая - звід правил і норм поведінки, яких дотримувалися багато поколінь японських воїнів.
детальніше

 
Японское искусство войны. Постижение стратегии
Томас Клири
Книга відомого вченого-сходознавця Томаса Клірі присвячена осягненню японського мистецтва війни, мистецтва стратегії. Чи не являється завіса таємничості, що покриває їх, сама по собі військовим принципом, прийомом стратегії? Наскільки бусідо є шляхом стратегії? Що в японському мистецтві війни запозичене з Китаю, а що притаманне тільки йому?
детальніше



ЯПОНСЬКИЙ МЕНЕДЖМЕНТ протягом 30 років є загадкою для іншої частини земної кулі. Менеджмент у Японії, або "ніхонсікікейхо", як і в будь-якій іншій країні, відображає її історичні особливості, культурно-суспільну психологію.
Японці вірять, що ключем до успіху компанії є люди, і в основу всіх "технологій японського менеджменту" перш за все покладено успішний менеджмент персоналу.
Японія першої у світі стала розвивати сучасний менеджмент з «людським обличчям», залучаючи всіх працівників до діяльності підприємств і фірм, до виготовлення якісної продукції з низькими витратами.
В останні роки в усьому світі зростає інтерес до японських форм і методів керування, тому що швидкий успішний розвиток економіки цієї країни дозволив їй зайняти лідируюче положення у світі. Японія є найбільшим у світі виробником легкових автомобілів; домінує у виробництві майже всіх категорій масових напівпровідникових мікросхем; визнана самою конкурентоспроможною країною у світі; займає лідируючі позиції в забезпеченні грамотності, соціальної політики, якості життя.
Ці й інші успіхи багато в чому обумовлені високим рівнем менеджменту, засновниками якого були Мацусіта, Курата, Ісізака, Хонда, Моріта, Ібука та ін. На думку глави фірми «Соні Корпорейшн» Акіо Моріта, у першу чергу по службі повинні просуватися люди, що володіють такими якостями, як чесність, порядність, скромність і працьовитість.

Экстремальная Toyota. Парадоксы успеха японского менеджмента
Эми Осоно, Норихико Симидзу, Хиротака Такеути
Тойота - поза всяких сумнівів видатна компанія. Про неї та метод бережливого виробництві вже написано чимало книжок, багато хто вже не тільки вивчив технологію, але навіть навчився успішно її застосовувати. Але  у цієї компанії є ще щось дуже важливе, що допомогло їй досягти такого успіху. Так от у цій книзі якраз описується ця «відсутня ланка», тобто комплексний підхід до управління, що охоплює і маркетинг, і продаж, і роботу з співробітниками. Рекомендуємо читати неспішно й уважно.
детальніше

Японська філософія або практика - Кайдзен - фокусується на безперервному вдосконаленні процесів виробництва, розробки, допоміжних бізнес-процесів і управління, а також всіх аспектів життя організації.
Масаакі Імаі - засновник KAIZEN Insitute, міжнародної консалтингової компанії, що спеціалізується на послугах з консультування, навчання, сертифікації і бенчмаркінгу в області Кайдзен і Lean. Про ці теми можна почитати в минулих дайджестах:
Кайдзен: 5 принципів японської моделі управління
Гра в бережливе виробництво: Новий погляд на звичні речі

Кайдзен для особистістного росту
Шаг за шагом к достижению цели. Метод кайдзен
Роберт Маурер
Ми звикли, що кайдзен - це з області промислового виробництва, скорочення втрат, це Демінг і Toyota... Проте саме в цій книзі автор фокусує увагу на покращенні якості особистого життя. Буденного, звичного. Того, в якому завжди не вистачає часу на головне: заняття спортом, будування відносин, самовдосконалення. Того, в якому гідними здаються лише амбітні плани. Які згодом стають нездійсненними мріями...
Ми звикли до думки, що зміни - це важко і страшно. Але існує перевірений спосіб досягнення складних цілей та реалізації серйозних і великих змін. Його суть в тому, що до мети треба йти дуже маленькими, але регулярними кроками.
..
детальніше

Японські системи особистістного росту
Японская система развития интеллекта и памяти. Программа «60 дней»
Кавашима Рюта
Книга тестів-вправ, на які потрібно виділяти лише 5 хвилин на день, щоб зберегти здоровий, молодий, прекрасно функціонуючий мозок Спеціальна 60-денна програма видатного японського невролога, професора Рюти Кавашіма, за якою вже тренуються понад 2 мільйона людей.
детальніше



Учимся решать проблемы. Простая книга для умных людей
Кен Ватанабе
"Ця книга мене розсердила. Розсердила, тому що в цій країні так багато людей, яким необхідно її прочитати, яким варто було б її прочитати і які отримали б величезну користь від її прочитання...проте вони ніколи не візьмуть її в руки. Замість цього вони будуть дивитися реаліті-шоу по телевізору. Якщо б всі приймали рішення так, як це робить Кен Ватанабе, наш світ був би кращим". Сет Годін, відомий блогер та популярний оратор, постійний автор журналу Fast Company, автор багатьох книг.
детальніше

Одним із найзахоплюючих оповідань про Японію читачі визнали книгу Карін Мюллер.
Одного разу вранці Карін Мюллер усвідомила, що у свої 34 роки, перепробувавши десятки професій, об'їздив безліч країн, вивчивши шість мов і остаточно забувши три з них, перебравши всі існуючі хобі, вона втратила інтерес до життя і знову опинилася на роздоріжжі.
І тоді через пристрасне захоплення боротьбою дзюдо у неї виникла ідея відправитися на рік в Японію для того, щоб відшукати той стан, які японці називають "Ва". Цим ієрогліфом вони позначають процес досягнення гармонії зі світом і оточуючими.
Вона знаходить людину, яка погодилася б стати її сенсеєм - провідником із загадкового світу Японії. І подорож починається...

Год в поисках "Ва". История одной неудавшейся попытки стать настоящей японкой
Карин Мюллер

 
Ось тільки чи зуміє Карін Мюллер роздобути для себе шматочок жаданого "Ва"? Чи вдасться їй зрозуміти душу японців і вписатися в це досить закрите від світу і дуже традиційне суспільство? Зміниться його ставлення до Японії і японцям?
детальніше


Ну а всім, хто тільки збирається в подорож Японією, путівники серії Lonely Planet дуже допоможуть.

Япония. Lonely Planet

Путівники Lonely Planet - найкращі в світі. Їх автори не отримують винагороди за свої відгуки, так що ви можете бути впевнені в тому, що їх поради не упереджені і щирі.
Вони відвідують всі популярні місця, але з не меншим ентузіазмом відкривають нові стежки.
Вони особисто заходять в тисячі готелів, ресторанів, палаців, галерей, храмів, прокладають десятки туристичних маршрутів, не обмежуючись у своїх дослідженнях тільки даними з інтернету.
детальніше

Використовуйте найкращі інструменти для розвитку свого бізнесу!


Успіхів,
Леся Петренко
головний натхненник книгарні Leole Book
та видавництва Leole Publisher
 

Немає коментарів:

Дописати коментар